دسته بندی ها

نوشابه لاکیدو

ویژگی‌های متمایز نوشابه لبنی 

جلوگیری از پوکی استخوان

مهم‌ترین انتقادی که از نوشابه‌های گازدار می‌شود این است که باعث جدا شدن کلسیم از ذخایر استخوانی شده و در بلند مدت زمینه ساز پوکی استخوان می‌شوند. نوشابه‌های لبنی نه تنها عاری از اسیدهایی است که از جذب کلسیم در سیستم گوارش جلوگیری می‌کنند، بلکه حاوی مقادیر خوبی از کلسیم شیر است.

کمک به سلامت بدن با قند طبیعی

این نوشیدنی حاوی قند شیر (لاکتوز) است و همین امر باعث می‌شود نسبت به نوشابه‌های معمولی، قند مضر کم‌تر و برای سلامتی به ویژه سلامت دهان و دندان کم زیان‌تر باشد. در نوشابه‌های معمولی از ساکاروز و گلوکوز استفاده می‌شود که ضمن ایجاد کالری بالا و زمینه‌سازی برای چاقی، سبب دیابت و فشار خون بالا نیز می‌شوند.

جذب کلسیم 

اسید لاکتیک یا همان اسید شیر که حاصل تخمیر طبیعی شیر در این نوشیدنی است در مقایسه با اسیدهای مصنوعی ِنوشابه‌های معمولی از جذب کلسیم جلوگیری نمی‌کند. اسید لاکتیک همان چیزی است که ترشی ماست و دوغ را به وجود می‌آورد و یک ماده آرام‌بخش است.

 نیوشابه لاکیدو برای چه کسانی مفید است؟

ممکن است هیچگاه کسی از فایده نوشابه چیزی نشنیده باشد اما نوشابه لبنی به دلیل این که بر پایه شیر یا همان پرمیت شیر است و با توجه به خواصی که برای آن شمردیم، برخلاف تصوری که نسبت به نوشابه‌ها وجود دارد برای سلامتی مضر نیست. این نوشیدنی برای تمام سنین قابل استفاده است ولی اگر عدم تحمل لاکتوز دارید بهتر است در مورد مصرف این نوشیدنی با پزشک معالج خود مشروت کنید. لازم به ذکر است که نمی‌توان نیوشابه لاکیدو را جایگزین لبنیات در برنامه غذایی کرد اما هر شش لیوان از این محصول به اندازه یک لیوان شیر کلسیم دارد و این نکته نباید فراموش شود که مصرف بیش از اندازه هر ماده خوراکی برای سلامتی مضر است.

چهارشنبه 5 تیر 1398 - 12:34:12
(3 نفر)

نظر بدهید

دیدگاه های ارسال شده

شماره تماس :
آدرس ایمیل : marketct4@gmail.com
هم اکنون تماس بگیرید       میزبان صدای گرمتان هستیم     پشتیبانی 09033998338
پشتیبانی آنلاین